STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŚWIAT WEDŁUG GARPA

Świat według GarpaKlimat się ociepla, grozi nam przeludnienie ziemi, świat poddusza się dwutlenkiem węgla uwalniającym się do atmosfery w wyniku działalności przemysłu w krajach mniej rozwiniętych, biedne zwierzątka cierpią katusze z rąk złych ludzi, należy zatem ochraniać zwierzątka, ale jednocześnie kobiety mają wyłączne prawo do swojego brzucha i – jeśli ciąża godzi w plany życiowej kariery – to należy ją przerwać, płód spędzić i nie rozmawiać o tym w żadnych kategoriach etycznych, ludzie mają prawo wyboru, w jakim momencie chcą się rozstać z życiem, a nowoczesna medycyna powinna im to umożliwiać w możliwie najbardziej komfortowych warunkach, małżeństwa homoseksualne są bardziej szczęśliwe niż tradycyjne – pełne przemocy i seksizmu – rodziny


Mogę jeszcze dodać, że istnieje pięćdziesiąt kilka płci i orientacji seksualnych, dzieci powinny poznawać uroki masturbacji już od najmłodszych lat, kobiety od wieków są uciskane przez mężczyzn, religia to opium dla ludu, a Albert Einstein w istocie…była kobietą.

Ktoś – z rogu sali – krzyknie: idź się pan leczyć na korzonki, bo na rozum już za późno!

Ktoś inny dramatycznym gestem rzuci okulary na biurko. Możecie sobie protestować, ale nowa wizja świata pełnym blaskiem zaczyna oślepiać coraz to nowe zakątki ludzkości. Im nasza wiedza bardziej oparta jest na obserwacji świata i mądrości poprzednich pokoleń, tym bardziej jest ona niepoprawna i będzie zwalczana aż do krwi. Tresują już nowe pokolenie w bezbłędnym wyłapywaniu wszelkich przejawów „mowy nienawiści”, „nietolerancji”, „seksizmu”, będą nas denuncjować jak sowiecki idol Pawka Morozow. Dzieci mają nienawidzić rodziców, ich zacofania i ciemnoty, ich idolami zostaną kapłani nowej religii. Słynne Tertulianowe „credo qvia absurdum” i „ centrum est qvia impossibile est” przybiera nowe, zupełnie nieoczekiwane znaczenie. Im głupiej …tym mądrzej, im bardziej bezsensownie…tym bardziej logicznie. Wprowadza się bowiem logikę, która nie opiera się na żadnym wnioskowaniu, odnoszeniu do istniejących wcześniej analogii, tylko śmiało głosi, że prawdziwe jest tylko to, co eksperci od tolerancji i pokojowego współistnienia uznają za prawdę. Prawda stała się zrelatywizowana do kryteriów poprawności i zgodności z ideologią wyznaczającą jedyną drogę postępu.

A to, że coraz mocniej obejmują nad nami rządy zboczeńcy, umysłowi kastraci i zwykli manipulatorzy nie ma najmniejszego znaczenia. Świat, jego elity, mają być jak wyżymaczka do mózgu, która potrafi usunąć z niego ostatnie krople zdrowego rozsądku i logicznego osądu zdarzeń. Im bardziej głupkowata staje się nowa wizja świata i towarzyszące jej „nauki”, tym lepiej – tym trudniej bowiem będzie, w takim świecie, znaleźć równowagę…bez koncesjonowanych specjalistów od równowagi. Pan może być panią, a pani od jutra …może tu nie pracować, jeśli nie przystanie pani na bycie idiotką koncesjonowaną.