STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PRZEKAZANIE DAROWIZNY NA RZECZ DOMU DZIECKA VRBINA W SISAKU

Przekazanie darowizny na rzecz Domu Dziecka Vrbina w SisakuInformacja ambasady Chorwacji o nadchodzącym spotkaniu i przekazaniu darowizny na rzecz domu dziecka.


Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w siedzibie Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie (ul. I.Krasickiego 25), we wtorek 13 kwietnia o godzinie 11.00-tej odbędzie się spotkanie z okazji przekazania darowizny na rzecz Domu Dziecka Vrbina z miasta Sisak, z terenu Sisaczko – moslawaczkiej żupanii bardzo ciężko dotkniętej przez trzęsienie ziemi pod koniec ubiegłego roku. Zbiórkę pomocy zorganizował polski dziennikarz Pan Witold Gadowski.

Witold Gadowski zainicjował akcję zbierania prywatnych darowizn od polskich obywateli chcąc pomóc w zapewnienia nowego domu pozbawionym rodzin dzieciom z miasta Sisak. Zebrano 1 076 038 PLN, w akcji udział wzięło 9454 obywateli polskich.

W symbolicznym przekazaniu tej darowizny uczestniczyć będzie Dyrektor Domu Dziecka Vrbina, przedstawiciel Ministerstwa Pracy, Systemu Emerytalnego, Rodziny i Polityki Socjalnej Republiki Chorwacji oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Europejskich Republiki Chorwacji.

Podczas spotkania w Ambasadzie o akcji mówił będzie Pan Wojciech Gadowski, a spotkanie poprowadzi Ambasador Tomislav Vidošević.

Zapraszamy Państwa do dołączenia do spotkania drogą online. Link do spotkania na platformie Webex wyślemy wszystkim zainteresowanym udziałem.

Jeżeli istnieje zainteresowanie osobistym przybyciem do Ambasady w celu uczestniczenia w spotkaniu uprzejmie prosimy o dostarczenie nam do poniedziałku, 12 kwietnia br. do godziny 12: 00 danych osobowych uczestnika, w celu podjęcia odpowiednich środków mających na celu niedopuszczenie do rozszerzania się wirusa COVID-19 i zorganizowanie wydarzenia zgodnie z wymogami bieżącej sytuacji epidemicznej z zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom.

Z góry dziękując za Państwa zainteresowanie cieszymy się na spotkanie!

Z poważaniem,

Ambasada Republiki Chorwacji
ul. Ignacego Krasickiego 25,
02-611 Warszawa, tel.: 022 844 23 93
croemb.warszawa@mvep.hr