STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PORADNIK NA CZAS SZCZEGÓLNY

Poradnik na czas szczególnyKoniec biadolenia, nadchodzi czas porządkowania świata wokół. Nikt tego za nas nie zrobi. Świat, kraj, osiedle.. tak czy owak musimy wrócić do normalnego życia.


Musimy nauczyć się normalnie żyć w czasie szalejącej burzy. Oto kilka praktycznych rad, które – stosując – przywrócą nam poczucie bycia sobą i odgonią niepotrzebne, bo obezwładniające, strachy.

Po pierwsze nie słuchajmy puszczyków wieszczących Armagedon. Będzie co ma być, a każdy dzień życia jest bezcenny. Ktoś, kto nas straszy, ma w tym jakiś niedobry cel. Bądźmy więc rozsądni, przezorni ale spokojni. Róbmy to co mamy zrobić a sprawy niezrozumiałe zostawiajmy Temu, który nas na świat powołał. Panika nigdy nie jest dobra, odbiera rozum i robi z nas niewolników każdego, kto zaoferuje choćby iluzję bezpieczeństwa

Po drugie liczy się realny efekt działania, a nie ciągłe siedzenie w miejscu i zastanawianie się nad tym „co by było gdyby…?” To co zrobimy działa, to od czego odstąpimy ze strachu, albo z powodu zbędnych rozważań, po prostu się nie stanie.

Po trzecie nie oglądajcie telewizji ani głównych mediów. Nadeszła bowiem pora, że media przestały informować, rzetelnie przekazywać informacje. Dziś wielkie media do po prostu tuby propagandowe, uprawiające indoktrynacje w interesie swoich właścicieli i sił, które pozwalają aby mogły one działać i zarabiać pieniądze.

Po czwarte informacje o niechybnym końcu świata są zdecydowanie przesadzone, koniec nastąpi wtedy kiedy nastąpi, a dopóki to się nie wydarzy trzeba robić swoje i zachowywać się przyzwoicie. Nic nie uzasadnia nadzwyczajnych emocji, oczekiwań i tanich proroctw, które miały miejsce zawsze i wszędzie.

Po piąte sytuacje nadzwyczajne zwykle stają się pretekstem do zawieszania funkcjonowania uniwersalnych zasad. Kiedy wiele osób zaczyna tak czuć sytuacja wokół istotnie staje się niezwyczajna i dzieją się rzeczy których nie chcielibyśmy oglądać. Zasady obowiązują zawsze a staja się niezwykle istotne, gdy wszyscy zaczynamy przeżywać niecodzienne emocje. Obrona naszego świata polega na zachowaniu zasad, nawet wtedy, gdy wszyscy wokół ogłaszają ich zawieszenie.

Po szóste świat kształtują ludzie i ich myślenie, gdy dzieje się odwrotnie można mieć obawy, że tracimy kontrolę. A przecież mamy sobie czynić ziemię poddaną.

Po siódme nie możemy dopuścić do wmówienia sobie, że drugi człowiek jest potencjalnym źródłem zagrożenia. To jedynie wpędzi nas w lęk i samotność, za którymi czeka już tylko depresja i alienacja.

Po ósme nigdy nie możemy się pogodzić z tym, że właśnie istnieją nadzwyczajne okoliczności, które uzasadniają ograniczenie naszych praw i bezprawnie zwiększoną kontrolę nad nasza prywatnością.

Po dziewiąte nasze ciała są Świątynią Pana i jako takie nie mogą stanowić przedmiotu ingerencji polityków, samozwańczych nadzorców „naszego zdrowia” i „ekspertów”, którym ktoś wydał certyfikat uprawniający ich do naruszania tej świętości.

Po dziesiąte pamiętajmy o tym, że oprócz Pana Boga nikt nie ma prawa mówienia nam jak mamy żyć, w co wierzyć i komu ufać. Nikt nie ma patentu na dyrygowanie naszym życiem. Wolność jest naszym obowiązkiem a nie jedynie prawem.

Wszystkie opisane wyżej zasady brzmią w istocie banalnie, jednak w czasie gdy usiłuje się nam wmówić, że wokół nas zaszły zmiany, które zawieszają prawa i zasady dzięki którym powstała nasza cywilizacja.

Straszą nas coraz to nowymi zagrożeniami, tymczasem tylko od nas zależy czy w to uwierzymy i pozwolimy się zdominować przez niezrozumiałe dekrety, przepisy i nowe służby.

Wiem, że straszak światowej epidemii działa dużo mocniej niż zagrożenie terroryzmem…ale jeżeli im pozwolimy!

Musimy wzmóc naszą, obywatelską kontrolę nad tym kto, jak i w imię jakich wartości nami zarządza.

Wobec nadzwyczajnych wydarzeń nie mamy prawa chować się w naszej prywatności i nie wyściubiać nosa za drzwi. Teraz właśnie musimy być aktywni. Inaczej powstanie system, za który będziemy się spowiadać przed naszymi potomkami.

Odwaga nie polega na wymachiwaniu rękami i wrzaskach. Prawdziwa odwaga polega na rozsądnej ocenie sytuacji i na konsekwentnym działaniu, tak aby dać przykład innym. Bądźcie pewni oni pójdą za wami. Nadchodzi czas prawdziwych liderów, mężczyzn którzy obronią nie tylko swoje rodziny, ale także świat, który ktoś chce nam sprzątnąć sprzed nosa.