STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NADCHODZI „STREFA 11”?

Nadchodzi „Strefa 11”?Zapomniany i pogrążony w wątpliwej sławie swojego twórcy – alimenciarza Komitet Obrony Demokracji dał o sobie znów znać.


Tym razem jednak nie nawołuje do „rozprawy z PiS” a poważnie deklaruje, że przypilnuje wyborów. Można oczywiście nie zaprzątać sobie tym głowy jednak przebudzenie głośnej niegdyś jaczejki pokazuje, że nadchodzące wybory będą brutalne i nikt nie zamierza w nich brać jeńców.
Jeżeli dodamy do tego tryumfalnie – w postkomunistycznej prasie – ogłoszony „pakt senacki”, który został zawarty pomiędzy Platformą Obywatelską, Polską 2050 Szymona Hołowni, Nową Lewicą i przemalowanym ZSL – em, to wydaje się, że tym razem wszystkie siły ancien regime przystąpią do próby odebrania władzy Zjednoczonej Prawicy i powrotu do żłobu wygłodzonych ośmioletnim postem dawnych władców Republiki Okrągłego Stołu.
Jak zwykle w polskiej polityce jest to sytuacja jednocześnie i zabawna i straszna. Gdyby bowiem plan tzw „opozcji” się powiódł mielibyśmy do czynienia z demontażem i tak już podmytej i kruchej niepodległości naszego państwa. Katalog błędów i nieprawości PiS z każdym dniem niestety rośnie, blamaż tzw „dyplomacji brukselskiej” pokazuje wręcz na intelektualne i moralne niedostatki obozu rządowego, jednak powrót do znaczenia i władzy ludzi, którzy przez ostatnie lata nieco zeszli wreszcie z pierwszych stron gazet wróżyłby Polsce jak najgorzej. Przez ostatnie lata bowiem po stronie tej „opozycji” zaszły wyraźne zmiany degeneracyjne i dziś zależność przywództwa tejże od kaprysów i planów Berlina jest aż nadto widoczna. Dużo bardziej ukryta jest obecnie warstwa powiązań z Moskwą, ale przecież agenturalne zależności nagle tam nie zniknęły i nie zostały zerwane, przeszły co prawda w stan zahibernowania i układów gospodarczych, które są mniej widoczne, jednak nie zniknęły z krajobrazu partii zawierających „pakt senacki”. Jasno możemy odgrzebać powiązania środowisk PSL i Nowej Lewicy z putinowską Rosją i nie musimy tu sięgać do eskapad Leszka Millera zawożącego pieniądze do Moskwy (nawiasem mówiąc ta sprawa nigdy nie została wyjaśniona i rozpracowana przez polskie służby specjalne), powiązań agenturalnych Marka Belki czy niewątpliwej agenturalności dawnego premiera Józefa Oleksego. Wystarczy przypomnieć związki Waldemara Pawlaka z oficjalnie uznanym za rosyjskiego szpiega Siergiejem Gawriłowem czy też odnaleźć galerię zdjęć pokazujących z kim – w sejmowej restauracji – pił wódkę Leonid Swirydow, który oficjalnie uchodził za korespondenta agencji TASS a w istocie ciążą na nim do dziś zarzuty działania agenturalnego w kilku krajach Europy Środkowej, w tym oczywiście i w Warszawie. Warto też zapytać: kogo w środowisku ówczesnych młodych narodowców zwerbował na swojego agenta pułkownik rosyjskiego SWR Aleksander Samożniew, który musiał salwować się szybką ucieczką do Rosji ze swojego mieszkania na ulicy Łowickiej w Warszawie – nawiasem mówiąc do dziś nie odkryto kto, pełniąc wysoką funkcję w Agencji Wywiadu, ostrzegł rosyjskiego szpiega przed nadchodzącym aresztowaniem i umożliwił mu bezpieczny wyjazd z Polski?!
Tak, właśnie przed wyborami należy odkurzyć sobie w pamięci cały rejestr agenturalnych powiązań polskiego świata politycznego i to nie tylko z Rosją – choć to teraz takie modne i pustosłowne niestety, ale także ze służbami specjalnymi Niemiec, Ukrainy, Chin i Izraela. Trudno tu liczyć na nasz kontrwywiad, gdyż od dłuższego czasu zajmuje się on raczej opluskwianiem publicystów nie maszerujących w takt muzyki wybijanej przez rządowe werble niż poważnym zabezpieczaniem Polski przed wypływami obcych wywiadów i interesów.
Bardzo rozbawiły mnie także deklaracje nieboszczyka KOD – u (a raczej tego co z niego pozostało po niesławnym finiszu kariery alimenciarza Kijowskiego). Otóż na czele tej rachitycznej dziś jaczejki stoi teraz niejaki Jakib Karyś, którego znam jako pajacującego i mocno odklejonego od rzeczywistości sztukmistrza z telewizji TVN (z czasów świetności tam pupilka Urbana – Mariusza Waltera). Pan Karyś zajmował się w tej telewizji wymyślaniem coraz bardziej niestworzonych historyjek do programu „Nie do wiary” zajmującego się wykrywaniem nawiedzonych przez duchy domów, odkrywaniem kosmicznych energii działających na polskich wsiach oraz wprost wizytami Marsjan i zombie. Pan Karyś robił karierę w telewizji Waltera dopóki bajdy o nadprzyrodzonych zjawiskach dobrze się sprzedawały. Teraz – jak widać – przerzucił się na opowiadanie o polskiej polityce i to z namaszczeniem i werwą podobnymi do opowieści o nieludzkich energiach i nieznanych potworach grasujących w polskich jeziorach i górach. To, że Karyś i spółka mają przypilnować nadchodzących wyborów już samo w sobie wydaje się zatem być kolejnym wydanie programu „Nie do wiary” i jego tefaunenowskiego rozwinięcia: „Strefa 11”, wciskających widzom „niesamowite” opowiastki z mokrych snów pana Karysia.