Teatrzyk „Czerwona Gęś”

Klasę człowieka najlepiej poznaje się w momencie gdy spotyka go klęska. Wtedy ukazuje swoją prawdziwą twarz. Podobnie chyba jest z instytucjami.  Od kilku dni jesteśmy świadkami spektaklu, który w założeniu pewnie miał być dramatem, ale – jak zwykle w teatrzyku „Czerwona Gęś” - skończyło się żałosnym kabaretem.

Platforma Obywatelska długo odgrywała rolę, w jakiej chciały widzieć ją postkomunistyczne media. W TVN Platforma wciela się w  rolę damy wykształconej, obdarzonej urokiem i światowym polorem. Specjaliści od pudru i światła robili wszystko, aby uosabiała kulturę, takt i głęboką troskę o sprawy kraju. Była nowoczesna i z delikatnym uśmiechem wyższości spoglądała na swoich oponentów. O jej względy starali się medialni arbitrzy elegancji. Taki był prolog przedstawienia.

Nastąpił jednak zwrot akcji: przyszła wyborcza porażka i....powabna dama nagle zaczęla tracić swój urok. Najpierw przybrała twarz zagubionej, prowincjonalnej lekarki, a potem staczała się już w tempie zastraszającym.

Naraz dama objawiła się nam jak rozparzona ulicznica, żywcem wyjęta spod latarni. Szminka jej się rozmazała, a na twarz wypełzł zły, mściwy grymas.

Nawet w TVN nie da się już wystarczająco przypudrować krostów wyłażących na jej oblicze.

W sejmowej debacie nad wyborem nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego Platforma Obywatelska pokazała twarz Łukaszenki. Jej ludzie wrzeszczeli, odgrywali marne jasełka czyniąc z parlamentu prowincjonalny magiel.

Brak klasy, chamskie maniery i żulerskie zachowanie – oto co naprawdę wyszło spod wykwintnych  - do niedawna – makijaży ludzi ancien regime.

Oto z pozorów kultury wyłonił się rozjuszony cham. Tym razem jednak filipiki chama nie robią już wrażenia na nikim rozsądnym. Henryka Krzywonos wdziera się na sejmową mównicę, ale jej głos brzmi już jak popiskiwanie przydeptanej myszy. Nikt poważnie nie bierze słów osoby, która usiłuje robić karierę na jednym epizodzie ze swojego życiorysu. Były minister Grabarczyk zachował jedynie nienagannie ułożoną fryzurę. Z ust kombinatora, który musiał odejść ze swojej funkcji, gdy wyszły na jaw jego krętactwa, padały słowa o praworządności i szacunku dla konstytucji.

Platforma nadal mówi o praworządności, klasie i szacunku dla prawa, jednak już z daleka widać wiechcie słomy wychodzące z jej butów i twarz rozparzonego chama, który nie potrafi zrozumieć nowej rzeczywistości.

Jaki z tego płynie wniosek? Ano taki, że polska demokracja nie może z jej strony spodziewać się niczego dobrego.

Po utracie władzy, a przed utratą posad i synekur, Platforma trzęsie się ze złości i miota. Z ust jej dewotów padają groźby. Z coraz większym rozbawieniem i niesmakiem możemy w nich posłuchać o doprowadzeniu do „kryterium ulicznego”.

Dalej więc panowie i panie z PO – wyjdźcie na ulicę, spróbujcie mieszać i podjudzać rozruchy.

Tam na ulicy spotkacie nas!

Potraktujemy was tak jak na to zasłużyliście. Dalejże więc chodźcie na tą ulicę, tam panują uliczne zwyczaje. Ciekawe jak sobie poradzicie wydelikaceni w swoich luksusowych gabinetach.

W momencie klęski spadają maski, wracają naturalne proporcje. Teraz okazuje się, że rządzące dotąd „elity” były teatrzykiem. Ich właściwa formacja genetycznie wyszła im na oblicza w momencie porażki. Formacja fornali, którzy ubrali – co prawda – drogie garnitury i garsonki, w duszy jednak pozostali dziećmi swoich rodziców.

Upadający PRL miota się nieestetycznie. Poseł Święcicki – były członek Komitetu Centralnego PZPR – krzyczy na sali sejmowej „precz z komuną”!

Ludzie adiutanta towarzysza Balcerowicza bełkoczą o „upadku demokracji” i „białoruskich standardach”.

Funkcjonariusze dawnego departamentu trzeciego SB uruchamiają na uczelniach swoją najgłębszą, nierejestrowaną agenturę, tylko po to, aby mnożyły się głosy potępienia dla polityki nowych władz.

Teatrzyk „Trzecia RP” boleśnie zmierza do swojego finału

 

Komentarze

Witam . Bardzo lubię Pana czytać. Zresztą oglądać też.Wyrazy uznania.

A mnie dziś było przykro.
Przykro mi było patrzeć na zakłamanych oszustów, którzy doprowadzili Polskę do rozpadu, rozkradli, upokorzyli Polaków, a teraz pod płaszczykiem walki o demokrację wykrzykują w obronie swoich interesów.
Ta banda "opozycjonistów" , "patriotów" z Bożej łaski jest reprezentantem obcych interesów.
Zdrajcy
Kanalie
Szuje ...
Nie mają nic wspólnego z Polską!
Czerwona hołota!
Przywieziona ze wschodu.

Ci ludzie dążą do konfrontacji.
Swoją bezczelnością prowokują.

Gdybyśmy mieli kacapską moralność
Już dawno -------
lub -------------
----------------- wam te tępe zdradzieckie łby koło samej ----

Mnie k---y i złodzieje na ulicę nie wyciągną

Bez mojego kopania po kostkach dostaniecie piękne za nadobne :/

Tak, tak! Bez kopania po kostkach .... choć chciałoby się .....

Carroll, czy mogę przyłączyć się do twoich odczuć, nie jestem w stanie zebrać myśli i ubrać ich w słowa. Może po jutrzejszym marszu dojdę trochę do siebie. Pozdrawiam

Choćbyś chama miodem smarował to i tak będzie gównem śmierdział!!!

To jest niesamowite jak, mając niewyczerpane zaplecze finansowe, można mamoną pokonać demokrację. Mało tego prowokować rozruchy, podgrzewając umiejętnie temperaturę. Na szczęście jeszcze się nie udało. Mam nadzieję, że OPOZYCJA dla KOD (Komitetu Obrony Dygnitarzy)jest silna i nie da się sprowokować.
Panie Gadomski, proszę niech Pan nawołuje do kontrdemonstracji pokojowej!

Wartości jakie zwykliśmy uważać za dobre dziś są traktowane jak te nic nie warte frazesy. Do tego doszło właśnie w naszym kraju. Mi również jest przykro patrzeć na tę indoktrynacje przez ostatnie lata i to totalne upodlenie jakie prezentuje PO. Daj Boże siły tym którzy kochają Polskę i chcą ja naprawiać a nie tylko się uposazyc.

Ktoś biednym miśkom ukradł demokrację. Czyli mam rozumieć, że 15 - tu niezawisłych sędziów z nominacji PO to jest ta demokracja, którą trzeba natentychmiast odbudować bo zniknęła jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bo tych 10-ciu sędziów z Po i 5-ciu z PiS to już nie jest ta demokracja, o którą walczyli ich dziadowie i ojcowie. No jeśli tak...
No cóż, miałam dzisiaj obrzydliwie niespotykaną przyjemność widzieć z okien mojej pracy, więc na żywo, pochód tych gnid. Tak - gnid. Bo gasnąca PO-PSL, triumfująca Nowoczesna i cała ta reszta wyrzucona poza nawias - tęczo-aktywiści i mesjasze zaczadzeni karierą to zwyczajne gnidy, które w życiu muszą mieć bardzo dobrze, muszą być wygodnie urządzeni, na stanowiskach i z zaszczytami, no bo przecież to wszystko wyssali z mlekiem i już w okresie niemowlęckim złożeni zostali na ołtarzu władzy. Za nic w świecie nie pozwolą sobie tego odebrać. Przecież nie pójdą do pracy na pocztę, budowę czy MPO.
A kwiczeli! - jak granatem oderwane od koryta świnie.
Petru - a jakże - rycerz biznesu! rześki!, przejrzysty!, pełen roziskrzonego temperamentu w sztywnym kołnierzyku. Nooo, teraz, podbudowany sondażami i miłością swoich wyznawców co chwilę będzie wyprowadzał ludzi na ulicę, aż doczeka się nominacji na prezesa Centralnego Zarządu Świerzego Powietrza.
O, ludzie! czy oni się czymś zatruli?, nawąchali się czegoś? i teraz maja halucynacje. Jakieś opary niewątpliwie im jakiś film wyświetliły i biedaki mają Fata-morganę.
W mediach - dziennikarzełki na etapie wielkiego pierniczenia ,,no i co z tym TK"? Pełni wigoru i z oddaniem podejmujący trud swojej jakże ciężkiej i ważnej pracy, ale za to w nastroju powszechnej radości i optymizmu. Ale gwiazdka pomyślności i im zagaśnie.
Szkoda mi słów na temat kretynki Senyszyn.
kończę i idę ostudzić emocje.
pozdrawiam Panie Wiciu, dobranoc.

Wstrętni parszywe mordy wyszły na ulicę i drą pyski aż wstyd i to wielki wstyd. Chisteria ich opanowala, że nie są w stanie zapanować nad sobą. Dopiero teraz widać kto rzadził przez 8 lat . Wybierali ich ludzie nieokrzesani i nie zedukowani.

Wstrętni parszywe mordy wyszły na ulicę i drą pyski aż wstyd i to wielki wstyd. Chisteria ich opanowala, że nie są w stanie zapanować nad sobą. Dopiero teraz widać kto rzadził przez 8 lat . Wybierali ich ludzie nieokrzesani i nie zedukowani.

To co Pan napisał - mam w sercu.Tak jakby ktoś wiedział co myślę ja i nie tylko ja.
To wspaniale wiedzieć, że można liczyć na ludzi takich jak Pan.Mimo smutnego zakończenia "Dziewczynki z zapałkami - mam nadzieję. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.