Strażnicy lamp

Jest tym, co w chwilach uniesienia dostrzegasz,

jako lżejsze od powietrza,

lotność, której możesz dosięgnąć,

to istnieje

poza doświadczeniem bólu i istnienia,

ponad rozpadliną nowoczesnej fizyki

i nad mostem etyki świeckiej.

 

W nocy

poprowadzimy cię na wzgórze,

z którego dojrzysz wszystkie miasta

i twoją rolą,

potęgą tego czym jesteś,

będzie dzieło, które z tego uczynisz

 

Masz czas

dopóki tli się lampa

 

 

Komentarze

(...)Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później – i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć – wrócimy.

Carlos Ruiz Zafón - "Cień wiatru"

Uczestniczyłem ! Swietny skład osobowy; dziennikarz śledczy, redaktor "Republiki TV, przekorna istota Ł.W. ..... i co z tego wynika! Wszyscy Panowie wiedzą, że tak gdzieś od 1995 roku wybory są "szyte". Ani słowa na ten temat !!! Wie Pan dobrze Panie redaktorze, że PKW w najbliższch i październikowych wyborach poda wyniki przesłane na kostce USB przesłane z FR. Warianty będą dwa do wyboru; A. Dla obłaskawienia cyt. "ciemnego ludu"i pokazania jaka to prześwietna demokracja istnieje w przepięknym kraju nad Wisłą w pierwszej turze : 1. kandydat Budy Ruskiej 47,8 lub 48,7 2. kandydat PIS 32,3 lub 33,2 3. Magdalena, kontynuatorka ekipy pożyczkodawców moskiewskich 12,3 lub 13,2 SUKCES !!! Leszek ze Zgierza będzie szalał ze szczęścia 4. no i przeprzystojny "góral" z Gór świetokrzyskich 8,9 lub 9,8 5. chciałbym żeby Paweł Kukiz przekroczył 5%.no i oczywiście w drugiej turze Buda Ruska 57,8 lub 58,7.
Wariant B.pierwsza tura, cyt. "to społeczeństwo jest głupsze niż mi się wydawało" (może nie dokładny cyt.), zmielone, zdezintegrowne, masakra !! Serwer poprzes kostkę USB dla PKW; Buda Ruska 62,1 lub 61,2. Nic nie dam sobie uciąć jeśli się pomylę, oby, ale przy najbliższej okazji spotkania w Krakowie stawiam kawę(y) i coś do niej....pozdrawiam

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.