Komentarz Tygodnia: Miejsce Polski we współczesnym świecie

O Polsce jako orężu, patologiach w zakładach przemysłowych i pani Kiszczakowej

Komentarze

Tą ideą o której Pan mówi, trzeba żyć, czyli dawać świadectwo życia, a nie tylko głosić, pokazywać się np. na Mszach św., bo tak wypada i będą tam wpływowi ludzie dlatego warto(opłaca się wśród nich pokręcić), znam takich mnóstwo. Popieram i podziwiam wysiłki Pana, które znów coraz bardziej wydają mi się głosem wołającego na puszczy. Jednak, pomimo trudu i pozornego braku wymiernych efektów uważam, że warto to robić, być uczciwym człowiekiem, spokojnie w nocy spać. Potrzebni są tacy ludzie jak Pan, którzy nie szczędzą wysiłku, aby psuć komfort manipulantom i obłudnikom. Nie będzie łatwo, widzę że nowe układziki się tworzą, a zatem wracamy do punktu wyjścia? Szkoda byłoby zrywu Polaków, którzy na nowo uwierzyli w zmianę. Tego nie wolno zmarnować! Pozdrawiam, życzę dużo siły i ludzkiej życzliwości.

Zapraszam do Augustowa, myślę że jedna z największych na Podlasiu mafia sądowa, sędziowie powiązani z prokuratorami, koneksje rodzinne, biznesowe...
Wyroki nie mające sensu, chętnie Panu prześlę nagranie z jednej z rozpraw jak je uzyskam, bo to jest coś niesamowitego, człowiek nie wierzy w to co słyszy...
Jak najbardziej proszę odwiedzić pana Jarosława i przekazać, że instytucje wymiaru sprawiedliwości potrzebują gruntownych zmian... bo dojdzie kiedyś do aktów zemsty na szeroką skalę... I NIECH NOWY RZĄD SIĘ NIE OBAWIA, TYLKO TWARDO I PO MĘSKU ROBI SWOJE.

panie gadowski to z tymi syndykami to sprawy powielane z roku na rok w latach 90 -ych kolega zakladal palarnie kawy wzial kredydty pod hipotekę ziemi jeszcze podono w polskim pko , czy sb kowskim banku.zanim zakupil te maszyny wstawil do pomieszczen i czekal az kawa dojedzie na miejsce[2do3 m-ce to trwalo to koledzy z banku już zajmowali maszyny grunt itp. za odsetki nie spłaconego kredytu.

od jakiegoś czasu,obserwuję twoje spostrzeżenia, budujesz w ludziach świadomość-to piękne ale i niesamowicie trudne - za jakiś czas większość zachwyci się innymi gadżetami :) ale i tak zwyciężyłeś! bo jeżeli chociaż do jednego trafiłeś to już zwyciężyłeś BRAWO cenie takich ludzi.

od jakiegoś czasu,obserwuję twoje spostrzeżenia, budujesz w ludziach świadomość-to piękne ale i niesamowicie trudne - za jakiś czas większość zachwyci się innymi gadżetami :) ale i tak zwyciężyłeś! bo jeżeli chociaż do jednego trafiłeś to już zwyciężyłeś BRAWO cenie takich ludzi.

Mam nadzieję, że głos naszych rodaków w Pana ustach wreszcie zostanie usłyszany. To jest rzeczywiście przełomowy czas. Tylko nasze wspólne idee mogą coś zmienić na dobre.Dziękuję za Pana Komentarze.
Pozdrawiam
Zygmunt Kowalski

dlaczego tak spokojnych merytorycznych jasnych i trafnych komentarzy nie ma w telewizji? Zbyt trudne??????

Szacunek dla Pana

Czy rzeczywiście? Szykuje się fala 3 mln?! Jezu, to początek końca białej, chrześcijańskiej Europy.

Nic dodac ni ująć Panie Witoldzie

Nic dodac ni ująć Panie Witoldzie

Ma Pan rację

Panie Witoldzie, jak zawsze celnie.

Dobrze powiedziane. Sadownictwo wymaga gruntownej zmiany. Nie zawachal bym sie przed zwolnieniem wszystkich sędziów i naborem od nowa choćby studentów / absolwentów prawa. Jestem ofiara sadów w wolnej Polsce i wiem co mowię . Trzeba tez powrócić do prostego i zrozumiałego prawa i zacząć traktować ludzi jako dorosłych i odpowiedzialnych . Osunąć z czerwona hołote i ich potomstwo od wszelkiej władzy ( wystarczy zastosować do nich to co oni uważali za słuszne dla swoich przeciwników po 45 - tym)

Polska to mafia.
Proszę pomyśleć o ofiarach karuzeli podatkowych.
Urzędnik US nie rozumie, że jest coś takiego jak tajemnica handlowa.
Nie rozumie, że w biznesie odbywają się spotkania, konferencje, burze mózgów z ludźmi z którymi się współpracuje. To jest normalne, tak rodzą się nowe kontrakty.
Najczęściej promujące Polski towar za granicą.
Nie rozumie wiele rzeczy, a pcha się się do kontroli i wypisuje bzdury w protokole.
Nie ma podstaw, dokumenty się zgadzają, niezależni świadkowie potwierdzają, potwierdzenia przelewów są pod każdą fakturą, wszystko idealnie (pedantyczne prowadzenie dokumentacji, choć i to im się nie podobało - takie to podejrzane, że wszystko leży jak należy).
Wiele przedsiębiorców popada w depresje, kilka samobójstw.

A rząd nie robi nic, by coś naprawić.. tylko wprowadza nowe pomysły.
Wystarczy naprawić to co jest i np obniżyć koszty pracownika, wtedy pracownik zarabia dwa razy tyle i stać go na nie jedno dziecko. Ot, moja logika...

ech...
Mam żal i czuję bezradność, beznadzieja i strach
Czy warto mieć firmę w Polsce? Nie, bo z góry traktują Cie jak przestępce.

W tym kraju to nawet ziemniaka nie można normalnie sprzedać za granicę, bo Polska jako jeden w Europie ma surowe konsekwencje, jeśli wykażą bakterio-biologie, ale z zagranicy do Polski można przywieźć bez badań - no problem

Póki kraj będzie działał na szkodę własnych obywateli to nawet najwyższy podatek jaki nałoży rząd na nas, nie pomoże budżetowi.

Czasem już tracę cierpliwość i mam ochotę to wszystko rzucić.

Jeśli chodzi o kwestie obrony przed islamem, to wyciągnęłam podobne wnioski.
Chrześcijaństwo w Polsce może być takim punktem zapalnym do hm... odrodzenia europy.

Pozdrawiam
Moni

Super, Panie Witoldzie zeby tylko takich jak Pan bylo wiecej. Komentaz tygodnia obowiazkowy..od zawsze.

drogi panie- jesli ma pan na mysli "chrzescijanstwo" w wersji zapodanej przez Kocioł katolicki,to nie jest to ZADNE CHRZESCIJANSTWO JEST TO ANTYCHRZESCIJANSTWO!

Jest malutka nadzieja w tym...

Do Pana Ministra Ziobro;czekamy na ruch z Pana strony, póki jeszcze resortowa /postpeerelowska sitwa/ grupa sądownicza, nie zniszczy Polaków chcących budować swoją Polskę,tę bez układów,tę sprawiedliwą i przyjazną zwykłemu obywatelowi.

im więcej wiem tym bardziej głupieję i dlatego zazdroszczę Panu, że Pan WIE.

Zawsze z wielką uwagą słucham Pana komentarzy, i z zainteresowaniem czytam Pańskie felietony. Jest Pan jedną z nielicznych osób, których trzeba słuchać i przede wszystkim którym NALEŻY UFAĆ I WIERZYĆ. Proszę nie wątpić w sens własnego działania i jeśli konieczne jest potrząśnięcie "nową gòrą", to proszę nie zwlekać. Wierzę w Pana siłę przebicia, tak ,jak w to ,że CZŁOWIEK PRAWY BĘDZIE SŁUCHAĆ PRAWEGO. Trzymam za Pana kciuki i życzę siły i wytrzymałości w tym, co przed Panem i Naszą Ojczyzną.
Pozdrawiam serdecznie-mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego.

Zawsze z wielką uwagą słucham Pana komentarzy, i z zainteresowaniem czytam Pańskie felietony. Jest Pan jedną z nielicznych osób, których trzeba słuchać i przede wszystkim którym NALEŻY UFAĆ I WIERZYĆ. Proszę nie wątpić w sens własnego działania i jeśli konieczne jest potrząśnięcie "nową gòrą", to proszę nie zwlekać. Wierzę w Pana siłę przebicia, tak ,jak w to ,że CZŁOWIEK PRAWY BĘDZIE SŁUCHAĆ PRAWEGO. Trzymam za Pana kciuki i życzę siły i wytrzymałości w tym, co przed Panem i Naszą Ojczyzną.
Pozdrawiam serdecznie-mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego.

Rozpieprzyć system w drobny mak, Cejrowski powiedział: "z głupkami się nie dyskutuje, przed tym trzeba się bronić". Koniec z partiokracją i z układami !!! Ludzie, tu trzeba dyktatora, który wyprowadzi Patriotów na ulicę i rozpieprzy ten cały piękny ale zaprzedany kraj a na jego gruzach Patrioci wybudują nową ojczyznę- MOCARSTWO z potężną armią i gospodarką, ojczyznę która będzie trzymać ze wszystkimi na około i dyktować warunki. Patrioci polscy! czas wyjść na ulicę w każdym miejscu w Europie, najpierw pokonajmy muzułmańskie hordy a potem zajmiemy się naszą ukochaną Polską. To jest wojna! Nie marszem, nie kwiatami..., tylko SIŁĄ! i BRUTALNOŚCIĄ! zwyciężymy. Czołem wielkiej Polsce !!!

Z podziwem czytam i slucham kazdej Pana wypowiedzi!Moim marzeniem jest aby tacy ludzie jak Pan mogli i byli wysluchiwani przez oboz rzadzacy-ktoremu zreszta zycze jak najlepiej

i trudno powiedzieć, na którą stronę spadnie i czy w ogóle spadnie bo może chodzenie po linie jest nowym stylem życia, nowym kodem, nową polityka i moralnością. Tak pisze Dubravka Ugresić w art. Europa w sepii. Artykuł kończy zdaniem: "...Uchodźcy są początkiem i końcem, przyczyną i skutkiem, to oni są ową talią kart, z których będzie można odczytać rychłą przyszłość świata. A kto umie czytać, ten zdobędzie wiedzę..."
Osobiście boję się ideowego myślenia. Kiedyś razem z 10 mln Polaków uwierzyłam w małego elektryka ( z gminu ) i intelektualistów Geremka, Mazowieckiego ( nie z gminu ). Nie idei nam potrzeba, a mądrości, dobroci i dystansu - róbmy swoje Panie i Panowie!!!

Bardzo cenię Pana za to co Pan robi. Żeby nie było to tylko wołanie na puszczy, trzeba kierować bezpośrednio do Pana Ministra Ziobro i innych ludzi i instytucji które powinny zająć się tymi konkretnymi sprawami. Niezależnie od tego, dobrze by było by Pana wypowiedzi i komentarze docierały do jeszcze szerszej grupy odbiorców. Świadomość tego co się wokół nas dzieje (ta autentyczna , nie zafałszowana , nie przeinaczona)jest moim zdaniem wciąż bardzo niewielka. Z wyrazami szacunku - Marek z Lublina

Jeśli kiedykolwiek wzniesiesz się nad chmury
I zobaczysz Ziemię,
Tak małą, pomarszczoną,
Noszącą ślady wewnętrznych napięć i kosmicznych sił,
To tak, jakbyś ujrzał siebie -
Rozrywanego od środka i uciskanego z zewnątrz
Niewielkiego człowieka,
Który pomimo wszystko
Trwa w czasie i przestrzeni
I unosi się pośród gwiazd.

Ponieważ się zgadzamy, umieściłem na swojej stronie kilku Pana wykładów. http://www.prawonalewo.info
Adam.

Przed wyborami w Pana felietonach było sporo nadziei pokładanej w PiS. Do tego stopnia, że przyznam się iż posądzałem Pana o nadmierne zadurzenie. Tymczasem gdy ja osobiście jeszcze cierpliwie czekam na jakieś sensowne zmiany, to Pan już fuka z niecierpliwością i gani władzę za bezczynność. Przyznam się szczerze, że jestem miło zaskoczony. Respekt +10.

Jak urzędniczka urzędu skarbowego bojąca się odpowiedzialności za swoje decyzje straciła prace a sąd przyznał jej racje.

http://bydgoszcz24.pl/artykul/jak-bezprawnie-obnizono-poslowi-olszewskie...

Układ sądowo- mafijny działa prosto...nakłonimy cię do popełnienia przestępstwa i od tego czasu nie musimy cię nakłaniać ponieważ od tego czasu jest się już wtedy współwinnym w przestępczym układzie.

http://bydgoszcz24.pl/artykul/jak-bezprawnie-obnizono-poslowi-olszewskie...

POLECAM do zeszyciku Pana Witolda.

Jak urzędniczka urzędu skarbowego bojąca się odpowiedzialności za swoje decyzje straciła prace a sąd przyznał jej racje.

http://bydgoszcz24.pl/artykul/jak-bezprawnie-obnizono-poslowi-olszewskie...

Układ sądowo- mafijny działa prosto...nakłonimy cię do popełnienia przestępstwa i od tego czasu nie musimy cię nakłaniać ponieważ od tego czasu jest się już wtedy współwinnym w przestępczym układzie.

http://bydgoszcz24.pl/artykul/jak-bezprawnie-obnizono-poslowi-olszewskie...

POLECAM do zeszyciku Pana Witolda.

Diagnoza SzPana W.G.,jest w 110% prawdziwa. Albo ten Rzad i Prezydent w szybkim tempie zmienia patologiczna rzeczywistość obecnej RP - albo zbudzone już z letargu społeczeństwo ( stymulowane sytuacja międzynarodową - powolna agonia UE, inwazja muslim, itd, itp ) zmiecie jak tsunami również i aktualny układ. Tyle, ze na czele znów staną ( jeszcze nieujawnione ) " spontaniczne produkty " made in WSI.
Obecnie rządzący powinni zapomnieć o " celebrowaniu " swoich funkcji i urzędów a zająć się powinni tworzeniem nowych podstaw prawnych Lepszej RP. Potrzeba urzędników na miarę Grabskiego, Kwiatkowskiego czy nawet Wilczka. I działać a nie "kury szczać prowadzać "

Udział Pana w debacie w tv 23 lutego super.Powiedział Pan,że od 20 lat zajmuje się terroryzmem praktycznie,a Barcikowski odparł,że zna Pan temat powierzchownie - zero kultury i lekceważenie.Kiedy jednym tchem opowiadał Pan gdzie i skąd,jakie szkolenia przechodzą łepki isis,różne określenia nazwy grup,odłamów itp, to kamera pokazywała twarz Barcikowskiego na zbliżeniu i genialnie było widać w jego twarzy strach,blokadę,że w ogóle nie wie o czym jest mowa i najchętniej to by wyparował ze studia.Tak jak Pan powiedział to jest przykład eksperta wyuczonego na obrazkach z książek.Pozdrawiam Jacek

Minęły już 2 miesiące od zmiany władzy a “odwrotne obciążenie” w podatku VAT art.17 ust.1 pkt 7 dalej ma się dobrze a budżet w dalszym ciągu traci miliardy zł. Co jest jeszcze dziwniejsze prof.Witold Modzelewski, który pierwszy zwrócił na to uwagę, jest obecnie doradcą rządu. A jak to działa: dawniej mechanizm ten stosowano wyłącznie do złomu i odpadów, które wyłączono z opodatkowania w załączniku nr 11 do ustawy o VAT, co było zrozumiałe dlatego, że wcześniej towary te zarobiły już podatkowo jako nowe wyroby a na obrocie odpadami i złomem powstawały liczne nadużycia. Jednakże od 1 października 2013 dopisano do załącznika nr 11 całą masę nowych wyrobów hutniczych a w 2015 roku nowe komputery przenośne i telefony komórkowe. Dla pośredników w obrocie tymi towarami nie robi to różnicy ale podatek przestali płacić producenci a co więcej żądają zwrotów nadwyżki VAT, bo mają do tego prawo. Przepisy te zostały ewidentnie pod nich “skrojone”. Logika tego procederu jest mało zrozumiała dla “niefachowców”, bo chyba zrobiono to celowo. Wykorzystano tutaj zasadę takiej zabawy w “ciuciubabkę”, że jak się zawiąże komuś oczy i zakręci parę razy w koło, to trudno jest się zorientować jak to wszystko działa.

Z mojego skromnego doświadczenia zauważyłem że młodzież szkolna i studencka NADAL nie ma w swojej świadomości tego co się dzieje w Polsce. Jest pan doskonałym dziennikarzem pana symbolika i precyzja mogłaby trafić do młodego odbiorcy odcinając go od niewiedzy i od antychrześcijańskiej prawdy. Nowoczesna i kolorowa rzeczywistość odciąga młodego obywatela od POLSKOŚCI. W Polsce są rejony całkowicie zacofane pod względem właściwej oceny naszej teraz aktualnej sytuacji. Aby poprawne zmiany mogły następować musimy zbudować zaplecze z młodego pokolenia. Proszę też w kolejnych felietonach ująć się za młodzieżą. serdecznie pozdrawiam.

Trudno pogodzić bycie chrześcijaninem z nawoływaniem do zbrojnego oporu przeciwko fali islamizmu, która nie orężem a demografią pokonuje Europę. Nie jesteśmy w sytuacji Sobieskiego ani króla Ryszarda.
Będąc obytym w świecie katolikiem - czy jest Pan w stanie określić kiedy zasadnym jest nieokazywanie "miłości nieprzyjaciół" a zamiast tego agresywna obrona siebie i ojczyzny?
Osobiście wydaje mi się, że nigdy....

Jezeli miejsce zarzadu PKOBP bylo w PekaoSA J.K.Bielecki,uczniowie Balcerowicza jak Petru rocznik 1972, to kon trojanski nadal pasie sie po "Sowach itp." Czy Morawiecki poslucha Jackiewicza? Oby

Serdecznie Dziękuje za to co Pan robi i mówi, za to że nie boi się Pan mówić otwarcie o niewygodnych sprawach i wartościach które zaczynają być dziś w świecie wspomnieniem.. Pozdrawiam Panie Witoldzie

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.