Komentarz Tygodnia - 18.11.2015

Jak prowadzić wojnę bez wojny.

Komentarze

W takim razie niech Pan Redaktor powie jaki jest złoty środek i najlepsze możliwe rozwiązanie kwestii uchodźców i konfliktu etniczno-religijnego który cały czas narasta w Europie. W tym problem że nikt tego nie wie i nie ma pomysłu jak to rozwiązać. Oddzielenie ziaren od plew, nawet bez ostatniego ludzkiego exodusu z Bliskiego Wschodu i przy okazji Bałkanów, jest wg. mnie, w chwili obecnej niemożliwe. Francja, kraje Beneluksu, Skandynawia już od dawna nie są w stanie poradzić sobie z wewnętrznymi mniejszościami muzułmańskimi. Trzeba mieć świadomość że wielu "pokojowo" nastawionych muzułmanów stanie się gorącymi wyznawcami Allaha w chwili kiedy policzą się i stwierdzą że jest i wystarczająco dużo żeby sięgnąć po realną władzę i zmienić otaczającą ich rzeczywistość. Obecni radykałowie do swego rodzaju awangarda dla całej reszty. Polska jest w tej wyjątkowo szczęśliwej sytuacji że jest krajem unitarnym i tak powinno pozostać a obowiązki ma w stosunku do swoich obywateli i ich potomków wywiezionych na Sybir. Odniósł się Pan kiedyś do pojęcia "ordo caritatis" i z tym się w pełni zgadzam. Co do tego kto korzysta na osłabieniu Europy to wie Pan najlepiej że nie jest to sprawa jednowymiarowa tak jak nie jest nią konflikt na Bliskim Wschodzie. Na pewno jest to na rękę Rosji i Turcji a oprócz tego jeszcze kilku innym graczom w różnym stopniu i wymiarze.

Nic dobrego nas nie czeka???
Czasy trudne
Agentura w naszym kraju aktywna i nie odpuszcza
Pluje jadem
Musimy być dobrej myśli
mimo wszystko
i na przekór wszystkiemu
Pan Wyspy poradzi sobie
gdy nadejdzie ciemność
Gorzej z nami mało światowymi
bardziej zagubionymi ... w tej chorej rzeczywistości ...
Dzisiejsza lektura GaPola wskazuje /sugeruje,potwierdza przypuszczenia/, że to Rosja ma największy interes w mieszaniu i osłabianiu Europy ...
Pan Putin wkroczył do akcji i jako "wybawca" "punktuje"
Wrócił do gry "wyzwoliciel"

Litość to zły nawyk...pretensje do uprawnień których nie mamy...litość to upokorzenie...itd. a'propos islamu...czeka nas powtórka Bałkanów??? Pozdrawiam...

Nie trzeba się specjalnie zastanawiać nad tym, kto stoi za problemem migracyjnym i nieszczęściem milionów obywateli Afryki i Bliskiego Wschodu. Wszyscy ci, którzy prowadzą tam swoje wojny, których jedyny motyw to zachłanność, czyli min. Stany Zjednoczone. Gdyby Polscy politycy mieli odwagę to powiedzieliby, że potępiają politykę USA, zamiast kierować się PRL-owskim, ckliwym sentymentem.
Druga rzecz. Jan Paweł II podróżując po świecie i nawiązując dialog z różnymi kulturami i religiami był bardzo ,,multikulti", jak to nazywacie.
Jako, że terroryści z Bliskiego Wschodu bronią się przed mordami, jakich dokonuje na ich ziemi świat tzw. Zachodu, nikle prawdopodobieństwo, żeby interesowały ich obchody religijne w kraju od którego niewiele zależy.
Weszłam tu, żeby zrozumieć czemu ludzie skupieni wokół PiS mają obsesję służb, sądów a nie np. chleba, którego brakuje patrząc na rozkład dochodów. Niestety, przez wiele wypowiedzi nie sposób przebrnąć z powodu słowotwórstwa podsyconego nienawiścią.Agresja słowna jest przejawem słabości, co nie zmienia faktu, że oponenci w dyskusji mogą się jedynie wycofać, ale i wy nie jesteście wstanie wejść z kimkolwiek w spory. Brakuje polemiki a obie strony utwierdzają się wzajemnie tworząc sytuację posiadania nie tyle zwolenników co wyznawców.Korzysta na tym elita polityczna i nie ma znaczenia jakie reprezentuje poglądy, bo władza deprawuje najlepszego. Zawsze straci masa.

Panie Witku, ja tam sobie czytam między pańskimi wierszami, że za tym, co stało się w Paryżu (i z rosyjskim samolotem nad pustynią) stoi Kreml. Dzięki temu Putin podczas szczytu G20 nie siedział sam przy stoliku jak w zeszłym roku w Australii.

Dlaczego nie ma mojego komentarza do Zet ?

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.