Komentarz Tygodnia 05.02.2016

O Hammurabim, końcu karnawału i podatku dla hipermarketów.

Komentarze

Panie Witoldzie, ale Pan dziś elegancki :-). Lubię i cenię Pańskie komentarze, oglądam też spotkania autorskie. W ogóle to ma Pan bardzo przyjemny, kojący głos. A może chciałoby się Panu wydać swoje powieści w wersji audio? Czytałby oczywiście nikt inny jak Witold Gadowski :-)

I z tym komentarzem zgadzam się w pełni.

Podoba mi sie Pańskie pragmatyczne podejście do spraw rosyjskich. Chyba dlatego nie jest Pan gościem tv publicznej. Po spotkaniu z ambasadorem Rosji nasz minister zachowywał się jakby wstydził się tego spotkania i chciał o nim jak najszybciej zapomnieć. Jakiś czas temu gościem - podajże radiowym - był doświadczony analityk amerykański (nie pamiętam nazwiska) który mówił, że Polska nie powinna mieć polityki wschodniej, wygląda na to, że nasz rząd się do tego stosuje.

Małe polskie sklepy zapłacą podatki ? Krzyk podniosły sieci franczyzowe strasząc opodatkowaniem małego handlu. Małe sklepy franczyzowe to samodzielnie rozliczające się podmioty. Nie zostaną więc opodatkowane. Zostaną opodatkowane hurtownie mieniące się centralami sieci franczyzowych, sprzedające małym sklepom towar, w tym produkty marki własnej np Lewiatan, lub ABC w sieci hurtowni Eurocasch. Hurtownia Eurocasch, największy dostawca dla małych sklepów jest własnością portugalskiego wspólnika Biedronki. Większość produktów małe polskie sklepy kupują w tej hurtowni w cenach wyższych, niż detaliczne w Biedronce......

Stara wariatka
daje radę
Jak jej nie przeszkadzać
Wygra

Za twierdzenie, że Rosję można postrzegać inaczej, niż wroga można zostać zdefiniowanym jako rusofil, albo moskiewski agent…
Oczywiście powodem takiego postrzegania jest to, ze „niezależne” media zrobiły swoje.
https://youtu.be/njKzOMG2zl4
Pomimo, że rozum nakazuje szukać przyjaciół blisko, wrogów daleko, nasi miłościwie nam panujący postanowili sprawdzić, co się stanie jeśli postąpimy odwrotnie.
Potwierdzeniem tego była wypowiedź zawodowego pożeracza ośmiorniczek w restauracji „sowa i przyjaciele” o iluzji bezpieczeństwa , a wręcz szkodliwości sojuszu z mocarstwem zza wielkiej kałuży.
W dodatku robimy im tą „laskę” zupełnie gratis, będąc lokalnym osłem trojańskim.
Polecam książkę Z. Brzezińskiego „Wielka szachownica” z której wynika między innymi to:
https://youtu.be/wXcrkAiFvmE?t=116
Te wiedza pozwala na nieco inną ocenę obecnej sytuacji, z „nachodźcami” włącznie.
Może rzeczywiście „władcy planety” dążą do tego:
https://www.youtube.com/watch?v=yaknBIyZmGw
Pewnie więcej dowiemy się po aktualnie trwającej 3wś, oczywiście tylko wtedy, jeśli nadal będziemy na niej istnieć ciałem i duchem…
Z wyrazami szacunku
Ryszard G

I am really impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog.
Is this a paid theme or did you customize it yourself? Anyway keep
up the nice quality writing, it is rare to see a nice blog like this one today.

Also visit my homepage: antalya escort - http://www.rightmuzik.com/

Szanowny Panie Witoldzie! proszę by podczas komentarzy i wykładów wszędzie gdzie Pan może podnosił ,iż fundamentalną dla Polski rzeczą jest przywrócić NBP konstytucyjnego prawa do emisji pieniądza a pozbawienia banksterów prawa kreacji kredytów z powietrza

Wiedziałam !!
i mówiłam, że nie od razu Kraków zbudowano - ALE ZBUDOWANO.
Wystarczyło troszkę cierpliwości (a cierpliwy to i kamień ugotuje) i jest ok. Wpuścili do TVP info ? Super ! I tak trzymać. A jak będą wyrzucać - wracać oknem, no bo ileż można przebywać na tzw. ,,czarnej liście cenzury"?
Chcemy takich dziennikarzy - z mózgiem. Z mózgiem wyposażonym w inteligentne szare komórki, w zdolność do jasnego, logicznego i prostego przedstawiania prawdy, nawet jeśli ta prawda jest trudna czy niewygodna.
Własnie takich dziennikarzy podziwiam, takich którzy poruszając się w tym bagnie absurdów potrafią w sposób umiejętny, pełen taktu i dyplomacji, z należytą starannością i rzetelnością dostrzegać istotę rzeczy i przekazywać ją.
Dziś rzetelny, obiektywny i poważnie traktujący swój zawód dziennikarz, to ginący gatunek, ale wierzmy, że ten świat da się jeszcze uratować.
Panie Witku, życzę szczęścia. Niech się spełniają marzenia.
pozdrawiam Marzena

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.